Анос Aleo Testnet 3

Ми раді оголосити про запуск Aleo Testnet 3. З цим випуском ми в одному кроці від запуску нашої основної мережі і реалізації нашого бачення екосистеми децентралізованих приватних обчислень, представленого в нашому оригінальному дослідницькому документі Zexe.

Сьогодні компанія Aleo запускає першу фазу проекту Leo Testnet 3.

Ми раді оголосити про 25 мільйонів Aleo( ALEO) credits, які будуть розподілені між нашою спільнотою розробників, пруверів і валідаторів протягом 3 етапів Testnet 3. Ми також закликаємо хакерів та ентузіастів Aleo взяти участь у нашій майбутній програмі винагороди за помилки.

Aleo Testnet 3: Розробники, Прувери та Валідатори.

Aleo Testnet3 буде випущений для нашої спільноти в три (3) етапи. Нижче наводиться короткий виклад основних моментів для кожного етапу.

Етап 1. Розробники (Серпень 2022)

- Розробники можуть приступити до написання, розгортання і виконання програм.
- Команда Aleo завантажує мережу за допомогою маяків genesis.

Етап 2. Прувери (Вересень 2022)

- Прувери почнуть вирішувати головоломки Сoinbase (PoSW), щоб заробити кредити.
- Команда Aleo запускає програму винагороди за помилки (bug bounty) для snarkOS і snarkVM.

Етап 3. Валідатори (Жовтень 2022)

- Валідатори починають створювати блоки і отримувати нагороди.
- Прувери, які мають 1 мільйон кредитів Aleo зможуть стати валідаторами.
- Команда Aleo завантажить мережу для фази 3 з долучанням AleoBFT.

Зверніть увагу, що мережа буде періодично перезавантажуватися в міру необхідності під час Aleo Testnet3, грунтуючись на результатах bug bounty програми.

Програми Aleo: додатки з нульовим знанням прибувають.

Наступного тижня Aleo Testnet3 буде оновлено, щоб дозволити розробникам почати писати, розгортати та виконувати програми Aleo в мережі.

Ось попередній перегляд деяких цікавих функцій, які з’являться в Aleo Testnet 3:

- Розгортання та виконання програм на віртуальній машині Aleo (AVM)
- Перевірка головоломок coinbase (PoSW) для отримання нових кредитів
- Перевірка блоків і створення доказів coinbase за допомогою AleoBFT
- Пакетний доказ і перевірка на нашій системі доказів Marlin + Plookup
- Підтримка гаманця з декількома підписами, що використовує порогові підписи FROST

Як тільки розробники отримають можливість розгорнути свої перші програми, Explorer буде оновлено, щоб почати демонструвати програми з мережі. Ми запросимо нашу спільноту розробників взяти участь в оцінці кращих програм Aleo разом з командою Aleo.

Розробники, які бажають навчитися писати програми Aleo, можуть приєднатися до нас на одному з численних семінарів для розробників в найближчі місяці. Коли розробники починають вчитися писати програми Aleo, ми рекомендуємо публікувати посібники Medium та публікації в блозі, щоб розповісти про те, як налаштувати та писати програми Aleo.

Приєднуйтесь до нас в Discord і стежте за анонсом правил конкурсу розробників і винагород.

AleoBFT: нова гібридна архітектура для консенсусу.

В ході Testnet3 Aleo переведе свою консенсусну модель на гібридну архітектуру для пруверів і валідаторів під назвою AleoBFT.

AleoBFT комбінує миттєву остаточність нових блоків від валідаторів з обчислювальними потужностями пруверів для введення пропозиції coinbase в мережу. Дизайн AleoBFT стимулює валідаторів зберігати актуальність, виробляючи блоки, і спонукає пруверів масштабувати потужність доказів для екосистеми Aleo.

Всеосяжна стаття в блозі про AleoBFT буде опублікована разом з фазою 3. Однак ми вважаємо цей перехід важливим і цікавим кроком для нашої екосистеми і хочемо поділитися ним з нашою спільнотою зараз, щоб наші розробники, прувери і валідатори могли підготуватися до майбутніх оновлень. Цей перехід дозволить Aleo домогтися більш справедливого розподілу пропозиції в мережі і ще більше стимулювати децентралізацію, забезпечуючи при цьому надійні гарантії продуктивності.

По-перше, AleoBFT гарантує миттєву завершеність кожного блоку.

Транзакції підтверджуються, коли валідатори виробляють і досягають консенсусу для кожного блоку. Такий підхід вирішує проблеми поверхневої роботи валідаторів і підвищує стабільність вузла. Крім того, це створює плавний досвід роботи з додатками для розробників на Aleo. А для користувачів це покращує UI / UX, забезпечуючи швидке підтвердження в гаманцях, браузерах, провідниках і додатках. Нарешті, ця гарантія значно спрощує взаємодію з іншими екосистемами.

По-друге, AleoBFT гарантує, що мережа залишається досить децентралізованою.

Як показав Testnet 2, виробництво блоків стало дуже централізованим після того, як невелике число пруверів розробило спеціалізоване обладнання для криптографії нульового розголошення. Хоча ZPrize допомагає вирівняти ігрове поле, факт залишається фактом: жменька організацій буде домінувати в мережі, створюючи ризик централізації і цензури для користувачів.

Використовуючи AleoBFT, ми можемо розділити роль виробника блоків і генератора coinbase транзакцій. Валідатори тепер відповідають за виробництво блоків, а прувери можуть обчислювати докази в бажаному масштабі. AleoBFT покликаний стимулювати пруверів стати валідаторами, застейкав в мережі не менше 1 мільйона кредитів Aleo. Це гарантує, що прувери зможуть зберегти свою стійкість до цензури, будучи представником всіх пруверів в консенсусі.

По-третє, AleoBFT стимулює пруверів з часом маштабувати доказові можливості для екосистеми Aleo.

У AleoBFT прувери вирішують і виробляють докази coinbase (PoSW) в мережі в обмін на частку винагороди coinbase в кожному блоці. У цій новій моделі прувери тепер обчислюють основні компоненти доказів з нульовим знанням — а саме мультискалярні множення (MSM) і швидкі перетворення Фур’є (FFT) — і при цьому отримують свою частку в доказах від винагороди за кожен блок.

Для пруверів, AleoBFT дозволяє використовувати будь-яке обладнання в будь-якому масштабі для створення доказів з нульовим знанням, не конкуруючи за ефект “переможця в кожному блоці”. Таким чином, на відміну від Testnet 2, цей процес означає, що навіть прувери, що працюють на “домашньому” обладнанні, зможуть брати участь і заробляти винагороди coinbase. Ці винагороди coinbase розподіляються між пруверами і валідаторами, щоб стимулювати пруверів ставати валідаторами в міру накопичення ними токенов з плином часу. Стимулюючи більш широкий розподіл винагород для учасників, ми вважаємо, що ці нові механіки дозволять масштабувати мережу Aleo і досягти набагато більших можливостей з масштабування доказів для розробників і користувачів Aleo.

Aleo Mainnet: L1 для децентралізованих приватних додатків.

Оскільки екосистема Aleo наближається до запуску в основній мережі, команда Aleo хоче висловити величезну подяку всім членам громади за те, що вони зробили Aleo можливим.

У зв’язку з цією віхою ми хочемо відзначити важку роботу, виконану нашими 30 000+ членами спільноти Discord, нашими 100+ послами, нашими 50+ учнями і нашими 30+ маестро. Ви всі зробили цю екосистему живим, органічним та децентралізованим співтовариством.

Оскільки ми починаємо наш останній тестнет, ми хочемо, щоб кожен член спільноти допоміг зробити Aleo Testnet 3 величезним успіхом у демонстрації можливостей нашої криптографії з нульовим знанням.

Команда Aleo буде проводити семінари в тих країнах, звідки родом наші спільноти, і ми сподіваємося, що ви зв’яжетеся з нами, якщо захочете організувати один з них разом з нами. Ваш внесок був і буде вирішальним для успіху Aleo протягом Testnet 3, запуску mainnet і далеко за його межами.

У найближчі тижні команда Aleo опублікує серію повідомлень в блозі, в яких детально розповість про програму заохочень і про те, як вони будуть працювати. Крім того, ми будемо оновлювати наші сторінки документації, щоб відобразити нові функції і технології, що з’явилися в Aleo Testnet 3.

Ми з нетерпінням чекаємо поділитися цією подорожжю разом, щоб запустити Aleo, першу децентралізовану платформу для повністю приватних додатків.

Щоб бути в курсі останніх новин про Aleo Testnet 3 і наших майбутніх розробках, приєднуйтесь до нас в Discord і стежте за нами в Twitter.

--

--

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store